back to top

ATP MADRID: Nadal u svom stilu, nakon tri sata, u osmini finala

Španjolski tenisač Rafael Nadal pobijedio je Pedra Kacina u trećem kolu Mastersa u Madridu nakon tri seta 6:1, 6:7, 6:3.

Meč je trajao tri sata i četiri minute.

U 1/8 finala Nadal će se sastati s Jirijem Lahečkom koji je ranije danas pobijedio Brazilca Thiega Monteira sa 6:4, 7:6 (9:7).

Nadal je briljirao u prvom setu, a ovaj dio meča dobio je rezultatom 6:1.

U drugom setu vodila se velika borba. Kacin je poveo 4:1, ali je Španjolac smanjio na 4:3. Argentinac je tada imao dvije set lopte na svoj servis pri vodstvu 5:4. Nadal je uspio izjednačiti na 5:5, a pobjednik drugog seta odlučen je u tie-breaku koji je pripao Kachini rezultatom 7:5.

Španjolac je na početku trećeg seta vodio 2:0, ali je Argentinac izjednačio na 2:2. Nadal je potom serijom 4:1 stigao do 6:3 i zasluženog plasmana u osminu finala.

Ranije danas u osminu finala plasirao se i Rus Danil Medvedev koji je svladao Amerikanca Sebastiana Kordu 5:7, 7:6 (7:4), 6:3. Medvedev će u osmini finala igrati protiv Kazahstanca Alexandera Bublika.

Osminu finala izborili su još Norvežanin Kasper Rud i Kanađanin Felix Auger-Aliassim.