back to top

DAVIS CUP: Srbija pobijedila na startu, slavio i Đere!

Teniska reprezentacija Srbije slavila je na startu prve faze završnog turnira Davis Cupa, pobjedom nad Južnom Korejom.

Nakon Dušana Lajovića, pobjedu je upisao i u drugom singlu te tako stekao nedostižnu prednost. Odlučujući poen donio je Laszlo Gyere koji je nakon preokreta svladao Sonwon Kwona 2:1, po setovima 4:6, 6:2 i 6:2.

Korejac je ključni break napravio u sedmom gemu prvog dijela, kada je poveo 4:3, a potom i zadržao vodstvo. Ipak, Laszlo je ostao pribran, a potom je i na US Openu potvrdio izvrsnu formu.

Do izjednačenja u setovima stigao je breakovima u četvrtom i osmom, posljednjem gemu drugog seta, dok je u odlučujućem setu suparniku oduzeo servis u šestom i osmom gemu, čime je završio ovaj dvoboj i donio pobjedu Naš tim.

Slijedi dvoboj parova u kojem će našu momčad činiti Nikola Ćaćić i Miomir Kecmanović.

Idući dvoboj igrat ćemo protiv domaćina turnira Španjolske, a već tada bi Novak Đoković trebao biti u sastavu.