Ministar Katica: Tražim da se 2. jula produži radno vrijeme ugostiteljskih objekata do 5 sati ujutro

Ministar unutrašnjih poslova u Kantonu Sarajevo Admir Katica uputio je danas, 25. juna, zahtjev nadležnim organima da se 2. jula u KS produlji radno vrijeme svih ugostiteljskih objekata do 5 sati ujutro.

Naime, 2. jula, u 2 sata ujutro, Zmajevi će odigrati utakmicu Svjetskog prvenstva, prvu u nokaut fazi (vjerovatno protiv SAD-a, op.pr). 

Katica je zahtjev obrazložio uz sljedeću poruku: 

“Čestitam, Zmajevi! Čestitam, bosanskohercegovačka djeco! Svojom igrom, borbenošću, strašću, pokazali ste kako BiH igra fudbal i pobjeđuje. Ali, još važnije, svojim uspjehom nadmašili ste sportske okvire i donijeli euforiju koja ujedinjuje BiH.

Stoga, od nadležnih organa tražim da produže radno vrijeme svih ugostiteljskih objekata u KS, do 5 sati ujutro, na dan utakmice 2. jula. Da zajedno, u svakom dijelu grada, bodrimo našu reprezentaciju. Naši građani zaslužili su da slave naše Zmajeve i njihove pobjede. MUP KS čestita našim Zmajevima, selektoru i svima u stručnom štabu i pobrinut ćemo da sigurnost u gradu održimo na najvišem nivou, kao što je to bilo i svaki put dosad kada su igrali Zmajevi. Bravo, momci”

Podsjetimo, fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je, 24. juna, pobijedila Katar (3:1) u utakmici grupne faze protiv Katara, a rezultat nas je (eventualno) odveo do nokaut faze. 

radiosarajevo.ba

DRUGI UPRAVO ČITAJU

spot_img

Možda vas zanima