back to top

PROMAŠILA CRNO-BIJELA LOPTA: Avramović propustio finale, Budućnost osvojila prvenstvo!

Košarkaši Partizana večeras nisu uspjeli ući u finale ABA lige. Budućnost je u Morači izjednačila na 1:1 trijumfom 74:73 u vrlo dramatičnom meču. Cijelo vrijeme dvoboj je bio izjednačen, au četvrtoj četvrtini crnogorski tim je imao +9.

Crno-beli su gostovanje počeli u petorci Doužer, Naneli, Ponitka, Ledej i Kaminski. Domaći su počeli u sastavu: Popović, Ferrell, Slavković, Tanasković i Marvin Jones.

Susret je poenima otvorio Slavković. Ponitka je prvi pogodio za crno-bele. Douzer im je donio prvo vodstvo iz bacanja. Početak je bio vrlo efektan s obje strane, jer je u tri i pol minute prvog poluvremena postignuto ukupno 18 poena. Niti jedna ekipa se značajnije nije odvojila, ali je ovo razdoblje prošlo uz česte promjene vodstva. Crno-beli su pred kraj došli do +4 (19:23).

Partizan je početkom druge četvrtine tricom Pancera odlijepio na +6 (20:26). Prvi koš za Podgoričane u ovoj dionici postigao je Makunda iz slobodnih bacanja. Uzvratila je crnogorska momčad serijom 6:0 za izjednačenje nakon pogotka Kamenjaša (26:26). Kasnije su poveli 29:28. Potom se nastavio trend čestih promjena potencijalnih kupaca iz prvog tromjesečja. Futura je prije poluvremena vodila na +3.

Crno-beli su potom serijom od 7:0 stigli do +4 (36:40) u poslednjoj minuti prvog poluvremena i tako ga završili. Pantera je promašila tricu za +7. Douzer je s 10 poena bio jedini dvoznamenkasti kod gostiju. Budućnost je predvodio Tanasković sa 7 koševa.

Drugo poluvrijeme Bubućnost otvara poenima Kamenjaša. Bruno Caboclo odmah je odgovorio. U početku je ovaj dio bio dinamičan, a Partizan se pokušavao odlijepiti. Ferrell je zabio za izjednačenje na 52:52 na polovici perioda. Potom su poveli i +5 nakon Makundua (57:52). Jalen Smith zaustavio je nalet Podgoričana. Crno-beli su posle pogotka Nanelija stigli na -2 (59:57). Uzvratio je Fletcher Magee tricom na drugoj strani, čime je treća četvrtina završila sa 62:57 za Budućnost.

Posljednji dio počeo je greškama na obje strane. Potom je Maknudu doveo Podgoričane do maksimalnih +7 (64:57). Nakon toga Obradović je tražio time-out. Prednost je iz ubačaja, iako polovično, povećao raspoloženi francuski centar. Tek nakon nešto više od dvije minute igre Kaminski postiže prve poene za Partizan u 4/4. Zatim je isključen jer je dobio tehničku i nesportsku osobnu pogrešku.

Momčad Andreja Žakelja više od šest minuta do kraja stigla je do +9 (68:59). Panteri su to skratili pogođenim bacanjima. Nakon izgubljene lopte Makundua smanjila se na -5 (68:63). Yogi Ferrell je slobodnim bacanjima vratio +7. Odmah je uslijedio Panterin odgovor. Potom je imao izgubljenu loptu i dva promašena bacanja.

Kapiten crno-bijelih potom je pogodio za 70:67 u korist crnogorskog tima. Zbog toga je Žakelj na 2:58 tražio timeout. Nakon toga reagiraju njegovi suigrači i Ferrell zabija za +5 (72:67). Podgoričani su odgovorili na pritisak nakon poena Avramovića i minutu do kraja poveli 74:69. Pantera je ponovno bila sigurna nakon polaganja za 74:71 u posljednjih 60 sekundi utakmice. Na 30 do kraja, McKinley Wright je promašio, a Partizan je krenuo u napad nakon obrambenog skoka Smailagića.

Potom je Avramović ubačajima u posljednjih 20 sekundi duela smanjio na 74:73. Potom je trener Žakelj zatražio stanku. Kamenjaš je potom imao slobodna bacanja i oba promašio, a crno-beli su u poslednjih 10 sekundi imali napad za pobedu. Aleksa Avramović je promašio šut za trijumf. Tako će o finalistu odlučiti majstorica u petak 10. svibnja u Beogradu.

Najbolji kod pobjednika bio je Ferrell s 13 poena prema 12 Kamenjaša.

U momčadi Partizana jedino su dvoznamenkasti bili Panther sa 17 i Douzer s 10 poena.

Budućnost – Partizan 74:73 (20:23, 16:17, 26:17, 12:16)