back to top

Sjajna igra i rutinska pobjeda nad Tuzlom – FK Željezničar

Fudbaleri Željezničara su u okviru 30. kola WWIN Lige BiH savladali Tuzlu City sa 2:0.

U trećoj minuti Boljević iskosa šutira, Abdulahović brani. Cocalić krade loptu u šestoj minuti, Krpić dodaje do AlJabera čiji udarac brani Abdulahović. Amoah je u osmoj minuti petom pokušao, ali i ovaj put golman Tuzle na visini zadatka. Mekić u 15. minuti sa 25 metara šutira po sredini gola.

Ponovo je Mekić zaprijetio u 22. minuti, ovaj put lopta ide malo preko gola. AlJaber je odlično ubacio u 25. minuti, Krpić glavom šutirao, Abdulahović odbranio. Željo je poveo u 35. minuti. AlJaber je sjajno proigrao Krpića koji je izašao sam pred gol, Abdulahović je odbranio, ali potom Krpić šalje loptu u mrežu.

Tri minute poslije Hiroš upošljava Boljevića čiji udarac brani Abdulahović. Sjajno prvo poluvrijeme Plavi su zatvorili sa još dvije šanse. Prvo je Hiroš petom ostavio za AlJabera koji šutira, Abdulahović brani. Potom AlJaber dodaje do Krpića čiji udarac ide preko gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:0.

sjajna igra i rutinska pobjeda nad tuzlom – fk željezničar

Boljević u 46. minuti iskosa šutira, Abdulahović ponovo brani. Četiri minute poslije Mekićev udarac odlazi malo pored gola gostiju. Minutu poslije Krpićev udarac u posljednji trenutak blokira stoper Tuzle. U 61. minuti Muftić sjajno brani pokušaj Pantelića. Mehanović minutu poslije iskosa šutira pored gola.

AlJaber lucidno proigrava Mekića u 65. minuti, ali Abdulahović ponovo sjajno brani. Željezničar je u 66. minuti stigao do drugog gola. Štilić je sjajno uposlio Sulejmana Krpića koji izlazi pred gol Tuzle i pogađa za 2:0.

Željezničar: Muftić – Galić, Cocalić, Cavnić, Mahmić – Mekić, AlJaber – Amoah, Hiroš, Boljević – Krpić. Još su igrali: Ovčina, Štilić, Drina, Zubanović.

Narednu utakmicu Željezničar igra u nedjelju, 12. maja protiv Igmana. Susret u Konjicu počinje u 15:00 sati.

Fotogaleriju sa utakmice možete pogledati ovdje.